

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 200 Ω |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Contact Plating | Tin |
| Interface | Parallel |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 600 MHz |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Power Dissipation | 4.8 mW |
| Max Supply Voltage | 16.5 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Power Dissipation | 4.8 mW |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 125 ns |
| Turn-Off Delay Time | 50 ns |
| Operating Supply Current | 220 µA |
| -3db Bandwidth | 600 MHz |
| Max Supply Current | 380 µA |
| High Level Output Current | 25 mA |
| Number of Inputs | 4 |
| Supply Type | Dual, Single |
| Throw Configuration | SPST |
| Number of Outputs | 4 |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Max Dual Supply Voltage | 16.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 5 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago) |
| On Resistance (RON) | 200 Ω |
| Configuration | 4 x SPST |
| Case/Package | TSSOP |
Stock: 2127
Distributors
pcbx
Unit Price$2.36127
Ext.Price$2.36127
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.36127 | $2.36127 |
| 10 | $1.77704 | $17.77040 |
| 25 | $1.63199 | $40.79975 |
| 50 | $1.54997 | $77.49850 |
| 100 | $1.47207 | $147.20700 |
| 300 | $1.41671 | $425.01300 |
| 500 | $1.36343 | $681.71500 |
| 1000 | $1.31214 | $1312.14000 |
